تبلیغات
mybestnews - چگونه شاد باشیم؟
mybestnews


happiness

برای شاد بودن دچار مشکل شده‌اید؟ شادی یک احساس شگفت انگیز اسـت که هر انسانی به آن نیاز دارد و بدون آن واقعاً زندگی کردن سخت میشود.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ مواردی هستند که اگر آن ها را رها کنید زندگی آسان تر و بسیار شادتری خواهید داشت. اغلب ما به چیزهایی در زندگی چسبیده ایم که باعث درد و رنج و استرس می شوند. به جای اینکه آن ها را رها کنیم و به خودمان فرصت تجربه شاد زیستن را بدهیم محکم به آن ها چسبیده ایم و حاضر نیستیم آن ها را رها کنیم.

دیگر بس اسـت. با شروع امروز تمام این موارد را رها خواهیم کرد و تغییر را خواهیم پذیرفت.

نیاز حق به جانب بودن را رها کنید.

خیلی از ما دوست نداریم دچار هیچ اشتباهی بشویم و همیشه دلمان می خواهد حق به جانب باشیم. حتی اگر به قیمت پایان یک رابطه تمام شود. حتی اگر برای خودمان و اطرافیانمان ایجاد استرس و ناراحتی کند. هر وقت برای اثبات اینکه چه کسی اشتباه کرده و چه کسی کار درست را انجام داده با دیگران وارد جدال می شوید از خودتان این سوال را بپرسید که حق به جانب بودنم مهم اسـت یا مهربان بودنم. آیا نفس شما تا این اندازه اهمیت دارد.

کنترل کردن ها را کنار بگذارید

کنترل تمام مسائلی که برای شما و اطراف شما مثل فرصت ها، وقایع، مردم و… اتفاق می افتد را کنار بگذارید. چه کسانی که دوستشان دارید و چه غریبه هایی که در خیابان ملاقات می کنید بگذارید همانطور که هستند باشند اینگونه خواهید دید که چقدر حس زیباتر و آرامش بیشتری خواهید داشت.

سرزنش کردن ها را رها کنید

برای آنچه که هستید و آنچه نتوانستید باشید، برای احساسی که دارید و احساسی که نتوانستید داشته باشید دیگران را سرزنش نکنید. بهتر اسـت دیگر این سرزنش ها را کنار گذاشته و مسئولیت زندگی خود را بپذیرید.

ذهنیت خود تضعیف کننده نداشته باشید

انسان های زیادی هستند که با این ذهنیت به خودشان آسیب می رسانند. هر چه که ذهنتان به شما می گوید قبول نکنید به خصوص اگر آنچه می گوید منفی و خود تضعیف کننده باشد. شما بهتر از آنچه در فکرتان می گذرد هستید. دهن در صورتیکه درست استفاده شود ابزاری عالی اسـت در غیر اینصورت اگر اشتباه به کار گرفته شود می تواند مخرب باشد.

افکار محدود کننده را رها کنید

افکار محدود کننده درباره ممکن ها و غیر ممکن ها و توانستن ها و نتوانستن ها را کنار بگذارید. از این زمان به بعد دیگر به افکار محدودتان اجازه نمی دهید که شما را در موقعیتهای اشتباه قرار دهند. پس بالهایتان را بگشایید و پرواز کنید.

شکایت ها را رها کنید

دیگر درمورد چیزهایی که باعث می شوند شما خوشحال نباشید شکایت نکنید. آنچه که باعث می شود شما خوشحال نباشید شرایط و موقعیت ها نیست بلکه نحوه نگاه شما به آن اسـت. هیچوقت قدرت تفکر مثبت را دست کم نگیرید.

انتقادها را کنار بگذارید

دیگر کسانی که متفاوت از شما هستند را انتقاد نکنید. همه ما انسان ها متفاوت هستیم ولی از لحاظی هم شبیه هستیم. همه ما دوست داریم شاد باشیم، همه ما دوست داریم عشق بورزیم و همه ما دوست داریم درک شویم. همه ما یک چیز می خواهیم چیزی که آرزوی همه ماست.

نیاز به تحت تاثیر قرار دادن دیگران را کنار بگذارید

سعی نکنید به خاطر تحت تاثیر قرار دادن دیگران خودتان نباشید زیرا اینگونه به نتیجه نمی رسید. لحظه ای که تلاش را متوقف کنید، لحظه ای که ماسک را از صورتتان بردارید و خود واقعیتان را بپذیرید همان لحظه ای اسـت که بدون هیچ تلاشی دیگران به سمت شما سوق پیدا می کنند.

در مقابل تغییر مقاومت نکنید

تغییرات می تواند زندگی شما و اطرافیانتان را به سمت بهبودی بکشاند. بنابراین به جای مقاومت در برابر تغییر آن را بپذیرید.

به دیگران برچسب نزنید

از زدن برچسب “عجیب بودن” به چیزها، انسان ها و اتفاقاتی که در زندگی درک نمی کنید جلوگیری کنید. سعی کنید که با باز کردن ذهن آن ها را بفهمید.

ترس ها را کنار بگذارید

احساس ترس فقط یک توهم اسـت و وجود خارجی ندارد. این شما هستید که آن را خلق می کنید. ترس فقط در ذهن شماست. وقتی درون را اصلاح کنید بیرون هم به خودی خود اصلاح می شود. به گفته روزولت: ” تنها چیزی که باید از آن بترسیم خود ترس اسـت.”

بهانه ها را کنار بگذارید

بیشتر اوقات خودمان را با بهانه های الکی محدود می کنیم.به جای رشد کردن و پیشرفت خودمان، با این بهانه ها به خودمان دروغ می گوییم. بهانه هایی که ۹۹ درصد آن ها واقعی نیستند. بهانه ها را جمع کنید و دور بیندازید شما دیگر نیازی به آنها نخواهید داشت.

گذشته را رها کنید

بله می دانم این کار بسیار سختی اسـت به خصوص اگر گذشته بهتری نسبت به زمان کنونی تان داشته باشید. اما باید قبول کنید زمان حال آن چیزی اسـت که دارید و همیشه خواهید داشت. پس خودتان را با گذشته فریب ندهید. در زمان حال باشید و از زندگی لذت ببرید به هرحال زندگی یک سفر اسـت نه یک مقصد. دید روشنی نسبت به آینده داشته باشید و خودتان را برای آن آماده کنید اما همچنان در زمان حال زندگی کنید.

وابستگی نداشته باشید

درک این مسئله “عدم وابستگی” برای همه ما سخت اسـت اما غیر ممکن نیست. با تمرین و زمان انجام آن آسانتر می شود. لحظه ای که بتوانید خودتان را از تمام دارائی ها یتان جدا کنید لحظه ای پر از آرامش، بردباری، عطوفت و متانت اسـت. عدم وابستگی به این معنا نیست که عشق به هرچیزی را رها کنید زیرا عشق و وابستگی هیچگونه ارتباطی با یکدیگر ندارند. وابستگی از ترس بوجود می آید در حالیکه عشق، عشق واقعی، خالص، نیک و عاری از خودپرستی اسـت. جایی که عشق باشد ترس جایی ندارد بنابراین ترس و وابستگی نمی توانند یکجا باشند.

بر اساس توقعات دیگران زندگی نکنید

بسیاری از انسان ها هستند که برای خودشان زندگی نمی کنند. آن ها به گونه ای زندگی می کنند که والدین، دوستان، معلم، رسانه ها، دولت و یا حتی دشمنانشان فکر می کنند بهتر اسـت در پیش بگیرند. آن ها همیشه در زندگی سعی می کنند دیگران را راضی نگه دارند و حتی فراموش می کنند که خواسته ها و نیازهای خودشان چیست و چه چیزی می تواند خوشحالشان کند. در کل آن ها خودشان را فراموش می کنند.

شما یک زندگی بیشتر ندارید. همین زندگی کنونی. باید همان را زندگی کنید و به دیگران اجازه ندهید که با تحمیل عقایدشان شمارا از مسیر زندگی تان منحرف کند.

ADSلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مشاهده مطلب چگونه شاد باشیم؟ در سایت مفیدستان
منبع :چگونه شاد باشیم؟
http://mofidestan.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85%d8%9f/کلمات مرتبط :
چگونه شاد باشیم - مرکز مشاوره,
چگونه روح شاد تری داشته باشیم ؟ - نمناک,
چگونه شاد باشیم؟ - بیتوته,
چگونه در زندگی مجردی شاد باشیم؟ - پارس ناز,
چگونه آرامش داشته باشیم و شاد زندگی کنیم - پارسی طب,
چگونه شاد باشیم؟ - پارسی طب,
چگونه با 5 دقیقه در روز 25% شادتر باشیم! – یک تجربه,
با این روش ها شاد زندگی کنید و بخندید. - دلگرم,
با این همه مشکل چطور شاد باشیم؟ - موفقیت - جی 5 لاینموفقیت – جی 5 ...,
چگونه زندگی شاد داشته باشیم ؟ - که,
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 29 شهریور 1395 :: نویسنده : بهترین وبلاگ Ž
سه شنبه 27 مهر 1395 10:49 ب.ظ
تو را از مرگ می‌ترسانند! و چه نادانند آنهایی که فکر می‌کنند می‌توانند عاشقان شهادت را از عشقشان بترسانند!
چند راهکار زیبا برای تعجیل در فرج یوسف زهرا
۱) بیاییم هر روز به ایشان سلام کنیم.* ۲) هر روز برای سلامتی ایشان صدقه بدهیم *۳ )خواسته ها و حاجتهایمان را اول به امام زمان بگوییم و به او متوسل شویم *۴ ) برای سلامتی ایشان هر روز چند آیه با معنی بخوانیم* ۵ ) به دیگران یاد بدهیم .
سردار شهید شوشتری
دیروز از هر چه بود گذشتیم،امروز از هر چه بودیم …!! آنجا پشت خاکریز بودیم و اینجا در پناه میز …!! دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز مواظبیم ناممان گم نشود …!! آنجا(جبهه)بوی ایمان میداد و این جا ایمانمان بو !! می دهد…!! الهی : نصیرمان باش، تا بصیر گردیم . بصیرمان کن تا از مسیر برنگردیم و آزادمان کن تا اسیر نگردیم…

اختصاصی پرچم های سیاه شرق

htttps://shargh.us
پنجشنبه 22 مهر 1395 09:16 ب.ظ

www.iAlexa.ir

افزایش Bazdid سایت و وبلاگ شما

www.iAlexa.ir
سه شنبه 20 مهر 1395 10:14 ب.ظ
سلام دوست عزیز مرسی که اومدی به وب من :)

شما هم مطالب زیبایی تو وبت می زاری برای همین وبلاگت رو تو مجله هفتگی آنلاین معرفی کردم.

اگه موافقی با من تبالدل لینک بکنی وب منو با عنوان طراحی سایت لینک کن و بهم خبر بده. خوشحال میشم :)

send by iAlexa.ir
پنجشنبه 15 مهر 1395 11:05 ب.ظ
سلام و احترام خدمت مدیر محترم وبلاگ

دیگر نیازی به بنزین یا ژل برای روشن کردن ذغال نیست

مناسب ترین ذغال برای گردش و پیک نیک

مناسب برای ذغال قلیان

بیاید قیمت ها رو ببینید چقدر مناسبه


چهارشنبه 31 شهریور 1395 03:25 ق.ظ
تخفیف ویژه 15 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 15 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 15 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 15 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 15 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 5هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

دوشنبه 29 شهریور 1395 03:13 ب.ظ
سلام و ادب و احترام امیداورم سال خوبی آغاز کرده باشید
دوست گلم وب جالبی داری ممنون میشم سری به ما هم بزنی و با هم تبادل لینک داشته باشیم مرررسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی