تبلیغات
mybestnews - دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی
mybestnewsمفیدستان:

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از عصرایران، اگر فکر می کنید دوش گرفتن با آب سرد دیوانگی به نظر می رسد، افراد بسیاری در جهان با شما هم عقیده هستند. اما نتایج پژوهش هایی رو به افزایش و نظرات کارشناسان نشان می دهند که دوش آب سرد می تواند به تقویت قدرت های ذهنی و جسمی انسان کمک کند.

روزهای کمتر بیماری

طی فصول سرد احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا افزایش می یابد. هنگامی که موضوع مبارزه با بیماری مطرح می شود، دو رویکرد اصلی مد نظر قرار می گیرند: پرهیز از تمامی میکروب ها تا حد امکان و تقویت سیستم ایمنی برای مواقعی که به عنوان مثال مجبور هستید با همکار بیمار خود ساعاتی را در طول روز سپری کنید. و هنگامی که موضوع تقویت خطوط دفاعی بدن در برابر میکروب ها مطرح می شود، علم سلام جدیدی را در اختیار دارد که دوش آب سرد است. نتایج مطالعه ای جدید که در نشریه Plos One منتشر شد، نشان می دهد که به پایان بردن دوش گرفتن با آب سرد می تواند به کاهش ۳۰ درصدی تعداد روزهای بیماری کمک کند. شرکت کنندگان در این مطالعه طی ۳۰ تا ۹۰ ثانیه پایانی دوش گرفتن روزانه خود از آب سرد استفاده کردند و نه تنها روزهای بیماری کمتری را تجربه کردند، بلکه به طور عجیبی اضطراب کمتر و اندکی حس رضایت بهتر از زندگی را گزارش کردند.

چربی بدن کمتر

بنابر پژوهش منتشر شده توسط موسسه ملی سلامت آمریکا، پایداری هوای سرد روش سوخت و ساز چربی در بدن را تغییر می دهد، و در همین راستا چربی زرد ناسالم به چربی قهوه ای فعال تبدیل می شود و کاهش وزن و کاهش چربی را در پی دارد. افزون بر این، فرد در آب و هوای سرد کالری های بیشتری می سوزاند زیرا بدن برای حفظ دمای طبیعی خود انرژی بیشتری مصرف می کند. پژوهش های چندانی درباره دوش آب سرد به عنوان تاکتیکی بلند مدت برای کاهش وزن انجام نشده است، اما این مساله برخی افراد را از استفاده از آب سرد درمانی یا سیستم لرز به منظور کاهش موفقیت آمیز وزن خود حداقل در کوتاه مدت باز نداشته است.

انرژی بیشتر

چندی پیش چالشی به نام «سطل آب یخ» محبوب شده بود و اگر از تمامی شرکت کنندگان در آن پرسش کنید، گواهی می دهند که ریختن آب سرد روی سر به واقع انسان را بیدار می کند. این به دلیل آن است که هر گونه شوک به سیستم بدن شما ترشح اندورفین، ماده شیمیایی مسئول احساس خوب در مغز، را موجب می شود. یکی از آثار اولیه اندورفین هجوم فوری انرژی است و دوستداران دوش آب سرد به این نکته اشاره دارند که پس از دوش گرفتن انرژی ایجاد شده در بدن آنها برای مدت زمان بیشتری دوام می آورد و بار دیگر بدن گرم می شود. همچنین، دوش آب سرد می تواند به کاهش خستگی طولانی مدت که با سندرم خستگی مزمن توصیف می شود، کمک کند.

تحمل درد بالاتر

آیا با درد مزمن دست و پنجه نرم می کنید؟ یکی دیگر از فواید ترشح اندورفین به واسطه دوش آب سرد احساس درد کمتر است. بنابر نتایج یک متاآنالیز که در نشریه American Journal of Medical Sciences منتشر شد، نه تنها افراد کاهش درد جسمی پس از دوش آب سرد را تجربه کردند، بلکه به افزایش تحمل خود برای دردی که احساس می کردندف اشاره داشتند.

کمک به کاهش اضطراب و افسردگی

دوش آب سرد صبحگاهی برای بیشتر افراد دلیل کافی برای افسرده شدن است، اما برای افرادی که به واقع از افسردگی بالینی رنج می برند، انجام این کار می تواند اثری مخالف داشته باشد. نتایج پژوهشی که در نشریه Medical Hypotheses منتشر شد، نشان می دهد که آب سرد مقدار بسیار زیادی پیام های الکتریکی را از پایانه های عصبی محیطی به مغز ارسال می کند که این شرایط می تواند به یک شکل گیری یک اثر ضد افسردگی منجر شود. مطالعه ای دیگر نیز نشان داده است که دوش آب سرد به بهبود کلی خلق و خو، کاهش استرس و اضطراب کمک می کند.

افزایش هوشیاری

دوش آب سرد می تواند تمام فواید روانی نوشیدن یک فنجان قهوه صبحگاهی را بدون شکل گیری خشم، اضطراب و افت انرژی زمانی که اثر کافئین از بین می رود را به همراه داشته باشد. دوش آب سرد سیستم های اضطراری بدن را فعال می کند و فرد را در حالت آماده باش قرار می دهد. دوستداران دوش آب سرد بیان می کنند که پس از انجام این کار تمرکز و دقت بیشتری روی کار خود دارند.

ریکاوری سریع‌تر پس از ورزش

ورزشکاران حرفه ای مانند کوبی برایانت و لبرون جیمز، دو ورزشکار مطرح لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا، حمام یخ پس از انجام تمرینات ورزشی و بازی های سخت را به عنوان روشی برای کاهش درد عضلانی و ریکاوری سریع‌تر عنوان کرده اند. در شرایطی که این کار برای آنها موثر است، آیا برای ورزشکاران آماتور نیز خوب است؟ در پاسخ باید گفت: شاید. مطالعات در این زمینه به نتیجه ای واحد نرسیده اند. برخی کارشناسان معتقدند این کار به افزایش جریان خون و کاهش التهاب کمک می کند، در شرایطی که برخی مطالعات آن را کاملا بی اثر عنوان کرده اند.

اراده قوی‌تر

بنابر گزارشی که در نشریه American Psychological Association منتشر شده است، اراده شما همانند یک عضله می ماند و هرچه بیشتر آن را ورزش دهید تا از وسوسه ها و نیروهای مخالف پرهیز کند، از اراده قوی‌تری برخوردار خواهید شد و در حفظ عادات خوب بهتر عمل می کنید. حتی اگر دوش آب سرد فواید سلامت اضافی برای شما به همراه نداشته باشد، تنها عمل مجبور کردن خود به انجام این کار سخت می تواند به عملکرد بهتر شما در انجام وظایف ناخوشایند اما مهم در برخی از برهه های زندگی منجر شود.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی واضحدلایلیخوببرایدوشآبسرددلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی دوش آب سرد می تواند تمام فواید روانی نوشیدن یک دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی پیگیرنیوزدلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی دوش آب سرد می تواند تمام فواید روانی نوشیدن یک دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی دوش آب سرد …دوش آب سرد می تواند تمام فواید روانی نوشیدن یک فنجان قهوه صبحگاهی را بدون شکل گیری خشم دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهیدلایلیخوببرایدوشدوش آب سرد می تواند تمام فواید روانی نوشیدن یک فنجان قهوه صبحگاهی را بدون شکل گیری خشم دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهیبه گزارش عصر ایران به نقل از ریدرز دایجست، اگر فکر می کنید دوش گرفتن با آب سرد انجمن راسخون دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی خوب برای دوش آب سرد دلایلی خوب برای دوش آب دوش آب سرد صبحگاهی برای عصر ایران دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی …دلایلیخوببرایدوشدلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی دوش آب سرد می تواند تمام فواید روانی دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهیدوش آب سرد می تواند تمام فواید روانی نوشیدن یک فنجان قهوه صبحگاهی را بدون شکل گیری خشم دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی دوش آب سرد …دلایلی خوب برای دوش آب خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی دلایلی خوب برای دوش آب سرد دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی موسسه …دلایلیخوببرایدوشآبسرددوش آب سرد می تواند تمام فواید روانی نوشیدن یک فنجان قهوه صبحگاهی را بدون شکل گیری خشم ö ü ü ژنرال جیمز متیس باید به توافق اتمی ایران زبان و ادبیات فارسی شماره ی نوشته ١ ١۴ آریا ادیب ابزار کار ادبی آن چه که ما در این بخش آن را ایزار کار ادبی می زبان و ادبیات فارسی ادبیات فارسی شماره‌ی نوشته ۵۵ ۴ ترحم امیری امرایی ادبیات غنایی زبان فارسی یکی از بحث‌های دامنه‌دار تیوال سینما نمی دونم دلیل اینهمه تبلیغ منفی برای این فیلم چی بود؟ اینقدر در جشنواره فجر ازش بد گفتن که خودتان را بهتر بشناسید تا بهتر زندگی کنید تست مزاج مزاج  کافه معماری پورتال تخصصی معماری پیام های دوستان دوست گرامی برای ارتباط با مدیریت وبسایت با شماره همراه تماس حاصل دوره پاکسازی بدن از استروئیدها پایگاه تخصصی بدنسازی و افشین پاسخ در تاریخ اسفند ۲۸ام ۱۳۹۳ ۱۰۳۱ سلام دوستان برای پاکسازی کبد هم رژیم غذائی خاصی راهکارهایی جهت رسیدن به آرامش حداقل نفردر این دنیا تورا دوست دارند،آنقدرکه حاضرند برای تو بمیرند حداقل نفر دراین آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟ جدید اثراتخودارضاییبعد آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟ آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟ دکتر بیژن فروغ ضایعات نخاعی و سلولهای بنیادی و شوان و ترمیم فیزیوتراپی وکاردرمانی برای آن دسته ازافرادی که روزهای اولیه توانبخشی خود راسپری می کنند

مطلب دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی
http://mofidestan.ir/%d8%af%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%84%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b4-%d8%a2%d8%a8-%d8%b3%d8%b1%d8%af-%d8%b5%d8%a8%d8%ad%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 6 بهمن 1395 :: نویسنده : بهترین وبلاگ Ž
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهترین وبلاگ Ž
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی